Ishikawa Goemon és az Iga nindzsák történetének valószínűleg legjobb filmes adaptációjának első részében bemutatásra kerül, hogyan vált Goemon rablóvá, magányos farkassá és hogyan került nézeteltérésbe a nagy Oda Nobunaga-val. Mindezek közben pedig bőséges bemutatót kap a néző a nindzsa trükkökből, eszközökből, lopakodásból, meg persze abból is, hogy a nők még a legnagyobbakat is képesek elgyengíteni.
A film legnagyobb erénye számomra az volt, hogy végig képes realista maradni. A nindzsák nincsenek szuperképességekkel felszerelve, ugyanolyan halandók, mint bárki más, viszont a ninjutsu-nak köszönhetően sokkal jobban képesek kihasználni saját képességeiket, mint például a szamurájok. Mindemellett pedig a nindzsák trükkjeinek szemléltetése is zseniális, amiben természetesen nem csak a mindenki által ismert fegyverek (pl. shuriken, füstbombák), hanem olyan megtévesztő dolgok is beletartoznak, mint az álhírek, pletykák, vagy éppen rémhírek terjesztése. Érdekes leckét ad a történet történelemből is, pár csatán, meg a valós történelmi szereplőkön (Ishikawa Goemon, Oda Nobunaga, stb.) keresztül, bár az ő megvalósításuk már korántsem biztos, hogy annyira hiteles (és ez nem a nagyszerű színészek (Wakayama Tomisaburo, Ichikawa Raizo, Fujimura Shiho, stb.) hibája). Ettől függetlenül minden nindzsarajongónak kötelező darab nem csak ez a film, hanem a teljes sorozat.
Ninja, a Band of Assassins
2013.02.17. 18:02 .YEZy.
Szólj hozzá!
Címkék: 1962 7/10 Japán
A bejegyzés trackback címe:
https://asianmovies.blog.hu/api/trackback/id/tr665085483
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.

Utolsó kommentek